Planowany rozwój sieci ciepłowniczej na osiedlu Karsznice w Zduńskiej Woli
Zamierza się rozszerzyć sieć ciepłowniczą do osiedla Karsznice, znajdującego się w Zduńskiej Woli. Władze miasta deklarują, że mieszkańcy najstarszych budynków mieszkalnych, gdzie nadal korzysta się z pieców węglowych, będą mieli możliwość skorzystania ze zintegrowanego systemu ogrzewania.
Osoby mieszkające w blokach na terenie Karsznic, które obecnie korzystają z pieców węglowych do ogrzewania swoich domów, będą miały możliwość przejścia na tak zwane „ciepłe systemowe”. Planowane jest utworzenie nowej sieci ciepłowniczej, którą poprowadzi się od Elektrociepłowni Zduńska Wola w kierunku osiedla. Do tej nowo wybudowanej infrastruktury będą mogły podłączyć się nie tylko wspólnoty mieszkaniowe z bloków, ale też posiadacze jednorodzinnych domów. Obecnie inwestycja jest w fazie projektowania, a gotowa dokumentacja powinna pojawić się za kilka miesięcy.
Realizacja tego przedsięwzięcia przyniesie wiele korzyści mieszkańcom najstarszych bloków kolejowych, którzy do tej pory korzystali z pieców węglowych. Przede wszystkim pozwoli to na poprawę jakości powietrza na terenie osiedla Karsznice. Ponadto, problem ogrzewania mieszkań na tym osiedlu zostanie rozwiązany raz na zawsze.
W trakcie realizacji inwestycji, lokalny samorząd będzie współpracował ze spółką Miejskie Sieci Cieplne w Zduńskiej Woli. To właśnie ta firma, będąca dostawcą ciepła dla mieszkańców miasta, będzie odpowiedzialna za wprowadzenie nowej sieci oraz podłączenie bloków w Karsznicach.

Termomodernizacja szkoły w Krokocicach: nowoczesność i ekologia na wyciągnięcie ręki
Nowa trasa dla pieszych i rowerzystów: Konsultacje w Zduńskiej Woli
Wiosenne odrodzenie Kolumny: nowe oblicze ulic Torowej i Leśnej po inwestycjach drogowych
Modernizacja ulic Słowiczej i Kanarkowej we Wronowicach: Nowe drogi dla komfortu mieszkańców
Przebudowa drogi Annopole – Zborowskie już w toku!
Nowoczesny blok operacyjny w Zduńskiej Woli – rewolucja w leczeniu pacjentów!
Rewolucja na ulicy Diamentowej w Korczewie!
VIBE Festival: Muzyczne Święto Lata w Zduńskiej Woli
Pijany kierowca Seata w tarapatach po kolizji z ciągnikiem
Bezpieczne otwarcie kąpieliska w Łasku na sezon letni