Nowi uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 13 złożyli ślubowanie i rozpoczęli swoją edukacyjną podróż
Nowy rok szkolny przynosi ze sobą nowe twarze, które z dumą dołączają do społeczności uczniowskiej. Tak było i w tym przypadku, gdy nowo przyjęci pierwszoklasiści zdecydowali się na złożenie uroczystego ślubowania, co jest symbolicznym wstępem do kolejnego etapu ich edukacyjnej drogi.
W środę 30 października 2024 r., w murach Szkoły Podstawowej Nr 13 im. Kolejarzy Polskich w Karsznicach, odbyła się uroczystość ślubowania. Zebrani goście rozpoczęli to wydarzenie od serdecznego powitania. Później, pod batutą hymnu szkolnego, młodzi uczeni złożyli ślubowanie. W swojej przysiędze zobowiązali się do sumiennej nauki, wzajemnego poszanowania oraz dbania o reputację swojej szkoły.
Następnie pierwszoklasiści zaprezentowali krótki program artystyczny, który został starannie przygotowany specjalnie na tę okoliczność. Po zakończeniu tej części ceremonii, dyrektor szkoły Andrzej Suliński dokonał symbolicznego pasowania każdego ucznia. Prezydent Zduńskiej Woli, Konrad Pokora, wręczył każdemu z nich pamiątkowy dyplom.
Na zakończenie warto dodać, że w roku szkolnym 2024/2025, w Szkole Podstawowej Nr 13 im. Kolejarzy Polskich w Karsznicach, utworzono dwie nowe klasy pierwsze.

Wakacyjne bezpieczeństwo z SP5: Policjanci uczą dzieci zasad ochrony
Dźwiękowe przygody: dzieci odkrywają magię muzyki w bibliotece
Ekopracownia w łaskiej „Jedynce” – uczniowie odkryją świat przez eksperymenty!
Uczniowie z Krokocic zdobywają II miejsce w ogólnopolskim konkursie filmowym o bezpieczeństwie
Bezpłatna rodzinna wyprawa do ZOO i Orientarium w Łodzi – odkryj fascynujący świat zwierząt!
Rodzinny piknik z policją w Sieradzu – dołącz do atrakcji!
Dołącz do OSP w Tuszynie – Twój nowy etat czeka!
OSP Zduńska Wola w akcji: zabezpieczenie imprez masowych na stadionie