Fantastyczna akcja ekologiczna w regionie!
Mieszkańcy naszej okolicy mogli wymienić odpady elektrośmieci na sadzonki roślin.
Dziś w pobliskiej gminie Zapolice zrealizowana została akcja ekologiczna, która promowana była pod hasłem „Drzewko za odpad”. Naszym zdaniem to fantastyczna inicjatywa, która cieszy się coraz większą popularnością w całym kraju. Niedawno podobna akcja ekologiczna odbyła się w zupełnie innej miejscowości Wejherowo, o czym możesz przeczytać tutaj: https://infowejherowo.pl/za-nami-akcja-drzewko-za-surowce-wtorne/.
Wydarzenie zrealizowane zostało przed budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w miejscowości Zapolice. Akcja polegała na wymianie odpadów na sadzonki roślin. Żeby otrzymać sadzonki wybranych roślin trzeba było dostarczyć np. elektronarzędzia, szkło, puszki aluminiowe, makulaturę lub butelki PET. W tym roku wybór krzewów oraz kwiatów był naprawdę szeroki. Uczestnicy akcji mogli wybierać pomiędzy sosnami, poziomkami, pelargoniami, tui.
Na wydarzeniu pojawiło się mnóstwo ludzi, którzy chcieli wesprzeć realizowaną inicjatywę. Przeprowadzona akcja cieszyła się bardzo dużym uznaniem. Mało tego zainteresowanie akcją było tak duże, że już po godzinie zabrakło sadzonek wszystkich roślin! Jednak gmina bardzo szybko uzupełniła występujące braki. Z pewnością nie będzie to ostatnie tego typu przedsięwzięcie w naszym regionie!

OSP Zduńska Wola w akcji: zabezpieczenie imprez masowych na stadionie
60 strażaków w ekstremalnym teście umiejętności podczas Strefy 112 Firefighter Challenge
Uczniowie z Krokocic zdobywają II miejsce w ogólnopolskim konkursie filmowym o bezpieczeństwie
Wojciech Dutka: miłość i wojna w powieściach „Czarna Pszczoła”, „Niemka” i „Amerykanka
Rewolucja na ulicy Diamentowej w Korczewie!
VIBE Festival: Muzyczne Święto Lata w Zduńskiej Woli
Dołącz do OSP w Tuszynie – Twój nowy etat czeka!
Dźwiękowe przygody: dzieci odkrywają magię muzyki w bibliotece
Wakacyjne bezpieczeństwo z SP5: Policjanci uczą dzieci zasad ochrony