Fantastyczna akcja ekologiczna w regionie!
Mieszkańcy naszej okolicy mogli wymienić odpady elektrośmieci na sadzonki roślin.
Dziś w pobliskiej gminie Zapolice zrealizowana została akcja ekologiczna, która promowana była pod hasłem „Drzewko za odpad”. Naszym zdaniem to fantastyczna inicjatywa, która cieszy się coraz większą popularnością w całym kraju. Niedawno podobna akcja ekologiczna odbyła się w zupełnie innej miejscowości Wejherowo, o czym możesz przeczytać tutaj: https://infowejherowo.pl/za-nami-akcja-drzewko-za-surowce-wtorne/.
Wydarzenie zrealizowane zostało przed budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w miejscowości Zapolice. Akcja polegała na wymianie odpadów na sadzonki roślin. Żeby otrzymać sadzonki wybranych roślin trzeba było dostarczyć np. elektronarzędzia, szkło, puszki aluminiowe, makulaturę lub butelki PET. W tym roku wybór krzewów oraz kwiatów był naprawdę szeroki. Uczestnicy akcji mogli wybierać pomiędzy sosnami, poziomkami, pelargoniami, tui.
Na wydarzeniu pojawiło się mnóstwo ludzi, którzy chcieli wesprzeć realizowaną inicjatywę. Przeprowadzona akcja cieszyła się bardzo dużym uznaniem. Mało tego zainteresowanie akcją było tak duże, że już po godzinie zabrakło sadzonek wszystkich roślin! Jednak gmina bardzo szybko uzupełniła występujące braki. Z pewnością nie będzie to ostatnie tego typu przedsięwzięcie w naszym regionie!

Wakacje w Gminie Łask: radosne zakończenie roku szkolnego 2025/2026
Festiwal Róż w Łasku: smakuj lokalne tradycje z Kół Gospodyń Wiejskich!
OSP Zduńska Wola w akcji: zabezpieczenie imprez masowych na stadionie
60 strażaków w ekstremalnym teście umiejętności podczas Strefy 112 Firefighter Challenge
Uczniowie z Krokocic zdobywają II miejsce w ogólnopolskim konkursie filmowym o bezpieczeństwie
Wojciech Dutka: miłość i wojna w powieściach „Czarna Pszczoła”, „Niemka” i „Amerykanka
Łascy policjanci triumfują w biegu z okazji stulecia sportu w Policji
Nowe przepisy: przekroczenie prędkości o 50 km/h grozi utratą prawa jazdy